českyenglish

Domů / Home

Tiskové centrum

aktuálně
Řezačky Maxima M115 profi a M80 basic
ST4-2008_M_240.jpgST4-2008b_M_240.jpg
Řezací centrum Maxima pro Apos - Binding
Svět tisku 3/2008

Rada České republiky pro jakost a Řídící výbor Programu Česká kvalita dne 6.11.2007 udělili ocenění v Programu Česká kvalita firmě APOS-MAXIMA, s.r.o. za jednonožovou řezačku papíru M92 profi.

Ocenění bylo předáno na slavnostním Večeru s Českou kvalitou za přítomnosti řady umělců, politiků a dalších významných osobností.

Bylo zde oceněno celkem 18 špičkových výrobků a služeb značkami kvality v Programu Česká kvalita 

Na mezinárodním veletrhu obalového, papírenského a tiskařského průmyslu EMBAX Print 2007 jsme získali prestižní ocenění Zlatý EMBAX Print za novinku v našem výrobním programu - řezačku papíru Maxima M92 profi.

 
EuroFirma č.21 11/2007

odkaz na článek, který vyšel v časopise EuroFirma č.21 v listopadu 2007

 

SVĚT TISKU 5/2007

svet tisku 0507a_M_120.jpg

 

svet tisku 0507b_M_120.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

SVĚT TISKU 2/2007

Odkaz na článek v časopise Svět tisku od pana Gustava Konečného.

 

PRESS FORUM 6/2006

MAXIMA byla, MAXIMA bude

V Blansku, stejně jako v sousedním Adamově a v nedalekém Brně, má strojírenská výroba opravdu dlouhodobou tradici. Její původ sahá až do zámečnické dílny Karla Ježka, založené už v roce 1846. Ta trvala jedno století a po skončení druhé světové války byla znárodněna jako firma K.& R. Ježek. V roce 1963 zařadili tento výrobní závod do podniku Adamovské strojírny. Řadu let se v Blansku vyráběly řezačky papíru a přesné díly pro tiskařské stroje Adast. V roce 1993 vznikl ADAST BLANSKO a.s., jako dceřiná společnost Adamovských strojíren, a.s. Konkurs mateřské společnosti dostal v roce 2002 do konkursu i dceřinou společnost. Podařilo se však zachovat původní výrobu a funkční firmu. Pod novými majiteli pracovala firma jako MAXIMA Cutters a od poloviny roku 2005 je jejím majitelem česká firma Apos. Řezačky MAXIMA tak nejen nepřerušily kontinuitu, ale stále se vyvíjejí. Známe osvědčené modely, které získaly Zlatý Embax na brněnském veletrhu. I v letošním roce firma APOS MAXIMA přinesla další vylepšení, které zkoušejí na prototypu. A samozřejmě, že se na veletrhu EmabaxPrint 2007 podíváme na jejich novinku. Hlavním problémem strojírenských továren v současnosti bývá rentabilita výroby, zvláště tam, kde už vyrostla konkurence v levné Číně. Je to problém nejen triček a spotřební elektroniky, ale i výroby polygrafických zařízení. Firmy, které za sebou nemají silnou nadnárodní společnost musejí tvrdě bojovat. Platí to i pro ty na sever od Brna. V APOS MAXIMA se do boje pustili pracovníci pod vedením, které vybrali noví majitelé. Plánují ještě víc zefektivnit výrobu snížením vlastních nákladů i kooperací tak, aby byla stále více konkurenceschopná. Obchodní zástupci v západní Evropě se tuží. Vývojaři připravují nové varianty softwaru tak, aby v tomto směru konkurovali zase výkonným a dobře promyšleným řezačkám tradiční evropské výroby. Zatím všechno nasvědčuje tomu, že Maxima bude i po delší desetiletí samozřejmou součástí polygrafického trhu.

 

                                                                                                     Jíří Rychtr, redaktor Press Forum

 

 
SVĚT TISKU  05/2007
Společnost Apos-Maxima z Blanska, která na začátku roku 2006 převzala výrobní program od firmy Maxima Cutters, představí na výstavě EmbaxPrint novou řezačku Maxima M 92 Profi. Do nabídky řezaček Maxima se tak vrací formát 92 cm, jehož výroba byla před několika lety utlumena. V porovnání se svou předchůdkyní má nová řezačka menší nároky na pracovní plochu a vyznačuje se lepšími výkonovými parametry. Řezačka má novou litinovou konstrukci, která vychází z osvědčené konstrukce stávajících strojů. Vnější design návštěvníky příjemně překvapí. Výrobce jej chce postupně uplatnit na všech řezačkách Maxima. Řezačka Maxima M 92 je vybavena novým hydraulickým agregátem, který bude aplikován i při plánovaných inovacích ostatních formátových řad. Řezačky Maxima se budou unifikovat i v řídícím systému a použitých elektrotechnických a elektronických komponentech. Výbava řezaček Maxima bude řešena ve verzích Profi a Basic. Návštěvníkům veletrhu bude představena Maxima M 92 ve stupni výbavy Profi. Obsluha řezačky ve verzi Profi má k dispozici dotykovou obrazovku a ovládací panel s 64 tlačítky. Pro porovnání výrobce vystaví samostatně i panel v provedení Basic. Systém řízení řezačky Maxima Basic dokáže komunikovat i s použitím sítě GSM, takže výrobce může nabídnout také dálkovou diagnostiku stroje. Společnost Apos-Maxima vystaví rovněž zvedací stůl a transportní stolek od firmy Helmut Knorr Maschinenbau.
 
 
 
 
 
 
 
 

Webadmin: valenta@bgmaxima.cz.
Copyright © 2009 BG MAXIMA, s.r.o.
Naposledy změněno / Last change: 22. 12. 2013