českyenglish

Domů / Home

Profil společnosti

Co nabízíme

 

Historie

Původně zámečnická dílna Karla Ježka, založená v roce 1846, se stala výchozím bodem v historii dnešní společnosti ADAST MAXIMA MACHINERRY CZ s.r.o.. Po skončení druhé světové války došlo ke znárodnění firmy K.& R. Ježek a v roce 1963 byl výrobní závod zařazen do podniku Adamovské strojírny. Cílem sloučení s Adamovskými strojírnami byla výroba řezaček papíru a přesných dílů pro tiskařské stroje. V roce 1993 vznikl ADAST BLANSKO, a.s., jako dceřiná společnost Adamovských strojíren, a.s. Konkurs mateřské společnosti dostal v roce 2002 do konkursu i dceřinou společnost. Podařilo se však zachovat původní výrobu a funkční firmu.

Do roku 2004 opustilo brány současné MAXIMY přes 26 000 kusů řezaček, které, stejně jako dříve původní sortiment - silniční válce, našly největší odbytiště v zahraničí.

 

Současnost

ADAST MAXIMA MACHINERY CZ s.r.o. je český výrobce jednonožových, motoricky a hydraulicky poháněných řezaček papíru MAXIMA. Vyráběny jsou ve čtyřech velikostech, a to o délce řezu 62, 80, 92 a 115 cm, ve standardním provedení, nebo v provedení pro poloautomatický provoz. Jsou určeny k řezání papíru, kartonu, lepenky, dýhy a dalších listových materiálů jako např. kovových folií, kůže, korku, pryže a folií z umělých hmot. Řezačky vychází z osvědčené a provozem odzkoušené konstrukce. Vynikají vysokou robustností, spolehlivostí, přesností řezu, snadným ovládáním, vysokou úrovní bezpečnosti práce a účelným designem.

Firma se účastní mezinárodních veletrhů a výstav, odkud si vedle osobních kontaktů zástupci společnosti přivážejí i různá ocenění a medaile. Několikrát získaly řezačky ocenění Zlatý EMBAX-PRINT, naposledy v letošním roce 2007

Všechny modely procházejí průběžnou inovací, a to jak v oblasti designu, tak mechanických částí stroje (např. servopohon sedla který zajišťuje spolu se zvýšením přesnosti potřebnou dynamiku a rychlost, nové lineární valivé vedení sedla, nové hydraulické válce s tlumením v krajních polohách, kuličkové šrouby, apod.). Tyto konstrukční změny zvyšují užitnou hodnotu stroje a umožňují poskytnout prodlouženou záruku. Všechny stroje splňují náročná kritéria zákonných bezpečnostních předpisů na úrovni Evropské unie a jsou certifikovány CE a GOST.

Společnost ADAST MAXIMA MACHINERY CZ s.r.o. navazuje na více než 40-ti leté zkušeností s vývojem, výrobou a prodejem řezaček papíru a výrobků pro významné polygrafické firmy. Řezačky vyváží prostřednictvím vlastní prodejní sítě do více než 55 zemí. Mimo jiné do USA, Kanady, Itálie, Řecka, Francie, Portugalska, Maďarska, Ruska, Polska a dalších zemí.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Webadmin: valenta@bgmaxima.cz.
Copyright © 2009 BG MAXIMA, s.r.o.
Naposledy změněno / Last change: 23. 12. 2013